pote

Suşi Nerede Yenir?

Adana'nın en iyi lezzetlerini sunuyoruz.

Suşi Nerede Yenir?

Suşi nerede yenir? Suşi yapımı çok özen ve sabır isteyen bir yemektir ve bunun yanında uyulması gereken suşi’nin altın kuralları da vardır. Adana'da sushi nerede yenir? Sushi'de tazelik en önemli kurallardan biridir, suşinin içerisinde kullanılan ana malzeme balık olduğu için hazırlandıktan hemen birkaç saat sonra yenilmelidir. Farklı balıkları farklı bıçaklarla kesmek ve mümkünse bir balığı kestiğiniz yerde başka bir balık kesmemek gibi kuralları da vardır. Adana sushi restoranları arasında nezih bir mekan hijyen kurallarına göre hazırlannan sushi çeşitlerini sizlere sunuyoruz.

Suşi ustaları genellikle erkek olur. Bu cinsiyete dayalı bir ayrımcılık değil, çok doğal bir nedenden ötürü. Bunun nedeni erkeklerin avuçlarının kadınlarınkinden daha soğuk olmasıdır, avuç soğuk olduğu için bu nedenden pirinç ele daha az yapışır.

Suşi’nin Yardımcıları

Suşiyi tek başına yiyemezsiniz. Her zaman suşi’nin yardımcıları olan wasabi ve gari yanında servis edilir. Japon hardalı anlamına gelen Wasabi, tadına alışkın değilseniz sizi acısıyla yakar. Suşi ile servis edilir ve bayır turpu ile yapılır. Etkileri geçicidir, ancak acılığı keskindir.

Gari ise şeker sirkesine batırılmış zencefil köküdür, yani bir tür zencefil turşusu, çoğunlukla masaya getirilip suşi’den sonra yenir, farklı suşi servisleri arasında da servis edilebilir çünkü aynı zamanda arınmaya da yardımcı olur. Ağızda tatlı bir tat bırakır, tatlı bir tada sahiptir.

Suşi’nin Riskleri

En büyük dezavantaj, suşide ki ana bileşenin beyaz pirinç olması, öte yandan suşi pirincinin genellikle şekerle hazırlanması, bu da suşi yemeklerinin aşırı tüketiminin kan şekeri ve insülinde ani yükselmelere neden olabileceği anlamına geliyor.

Bu önemlidir çünkü suşi kilo verdiren bir yiyecek olarak kabul edilir. Suşi'nin genellikle çok tuzlu bir yemek olduğunu da belirtmekte fayda var. Mide kanseri riskini artırabilir ve tansiyonu düşürebilir. Sodyum, bakteri ve parazitlere duyarlı bireylerde dengenin bozulmasıdır.

Hatta bazen çok ciddi mikrop ve parazitlerden zehirlenmeler bile söz konusu olabilir. Öte yandan suşi’nin yapımında kullanılan balık da önemli bir detay. Ne yazık ki, deniz kirliliği nedeniyle çoğu balık cıva ve diğer ağır metalleri içerebilir. Faydalı ve olumlu yönleri olduğu kadar, seçtiğiniz suşi’nin riskleri de vardır. Suşi nerede yenir? Bunun için en doğru adres Potelounge’ dır.

© Wiki Software . All rights reserved. Pote Lounge

Üste Git