pote

Suşi Nedir?

Adana'nın en iyi lezzetlerini sunuyoruz.

Suşi Nedir?

Suşi (sushi) Nedir? Yayın olarak kullanımı sushi olarak bilinmektedir. Türkiye'de suşi olarak isimlendirilmiştir. Adana sushi, geleneksel Japon mutfağına aşina olmayanlar suşi nedir gibi sorular sormakta oysa güzel bir yemek olan suşinin bolca farklı çeşitleri vardır. Bunlar arasında en çok bilinen çeşitleri Dragon Roll, Maki ve Roll’dur. Suşiye limon ve soya soslarının yanında fesleğen de ekleyerek daha leziz hale getirebilirsiniz. Balık ve birçok deniz ürünün harmanlanmasıyla hazırlanan suşi omega-3 bakımından oldukça zengin ve faydalı bir yemektir. Güzel ve sağlıklı olan bu yemeğin faydaları da fazladır. Hafızayı güçlendirmesi ve kemikler için çok faydalı olması en çok bilinen faydaları arasında. Uzak Doğunun bilindik lezzetlerine Potelounge’ dan firmasından ulaşabilirsiniz. Adana sushi, Japon mutfağı ve dünya mutfağı Potelounge tarafından Adana'da eşsiz mekanda servis edilmektedir.

Suşi Nasıl Yenir?

Bu farklı Japon yemeği yapılırken içine daha çok ton balığı ile kalamar konularak yapılır. Diğer deniz yemeklerinden ayrılan özelliği ise bu yemeğin çiğ olarak servis edilmesi ve yenilmesidir. Suşiyi hazırladınız sıra geldi. Suşi nasıl yenir?. Yemeğin içindeki ana ürünler soya ve pirinç olan suşiler daha çok taze olarak tüketilmesi gereken yemeklerdendir. Bu yüzden yemek hazırlanır hazırlanmaz çok kısa süre içinde tüketmeniz tavsiye edilir.        

Suşinin lezzetini arttıran en önemli püf noktası mitzukan olarak bilinen özel pirinç sirkesiyle hazırlanmasıdır. Suşiyi hazırlarken mitzukan sirkesine alternatif bulabilirsiniz ancak yemeği yiyen birçok gurmeye göre bu yemek mitzukan ile hazırlanır. Zaten gurmeler yemeği güzel yapanın mitzukan sirkesi olduğunu söylüyor. Suşi içerisine konulan ana malzemelerden olan pirinç yemeğe konulmadan en az 2-3 defa yıkanmalı aksi halde suşinin tadını tam olarak alamazsınız.

Suşi Püf Noktaları Nedir?

Sushi, birçok şeyle yenilebilir. Birbirinden farklı soslarla ve garnitürler ile suşi hazırlayabilirsiniz. Japonya’nın diğer bilindik bir lezzeti olan Japon hardalı ve salatalıktan oluşan Wasabiyi suşinin yanında garnitür olarak tüketebilirsiniz.

Suşi sadece balık ve kalamar ile hazırlanmıyor alternatif olarak karidesle de hazırlamanız mümkündür. Suşinin yanında içecek olarak yeşil çay içebilirsiniz. Özel çubukları olan chopstick ile yemekte zorluk çekenler ellerini kullanabilir. Suşiler parça parça olduğu için çatal ya da kaşığa gerek yok tek lokmada yenebilir. Potelounge firmasından bilgi alabilirsiniz.

© Wiki Software . All rights reserved. Pote Lounge

Üste Git