pote

Suşi Nasıl Yapılır?

Adana'nın en iyi lezzetlerini sunuyoruz.

Suşi Nasıl Yapılır?

Suşi nasıl yapılır? Japon yemeği sushi nasıl yapılır? Adana sushi restoranları arasında pişmiş pirinç, çiğ veya pişmiş balıktan yapılan ve içinde sebze bulunan bir Japon yemeğidir. Genellikle soya sosu, wasabi ve zencefil turşusu olan gabi ile servis edilir. Suşi sağlıklı mı sağlıksız mı sorusunun cevabı, besin açısından zengin bileşenler içerdiğinden genellikle sağlıklı bir gıda olarak kabul edilir. Adana sushi restoranımızda suşi çeşitlerini en iyi şekilde sunmaktayız.

Balık

Balık iyi bir protein, iyot ve çeşitli vitamin ve mineral kaynağıdır. Aynı zamanda doğal olarak D vitamini içeren birkaç gıdadan biridir. Balık, beyninizin ve vücudunuzun en iyi şekilde çalışması için ihtiyaç duyduğu omega-3 yağlarını içerir. Balık ayrıca bazı otoimmün hastalıklar, depresyon, yaşlılıkta hafıza ve görme kaybı riskini de azaltır.

Wasabi Neyle Servis Edilir?

Wasabi ezmesi genellikle suşi ile servis edilir. Tadı çok güçlü olduğu için suşinin yanına az konur ve küçük miktarlarda yenir. Lahana, yaban turpu ve hardal yeşillikleri ile aynı aileye ait olan Eutrema japonicum'un rendelenmiş kökünden yapılır. Wasabi, beta-karoten, glukozinolatlar ve izotiyosiyanatlarda yüksektir ve bu bileşiklerin antibakteriyel, anti-inflamatuar ve anti-kanser özelliklerine sahip olabileceğini gösterir. Bununla birlikte, wasabi bitkisinin kıtlığı nedeniyle, birçok restoran yaban turpu, hardal tozu ve yeşil gıda boyasının karışımından yapılan taklit bir macun kullanır.

Deniz Yosunu

Suşiyi bir arada tutmak için Nori ismindeki deniz yosunu türü kullanılır. Kalsiyum, magnezyum, fosfor, demir, sodyum, iyot ve A, C ve E vitaminleri de dahil olmak suretiyle birçok gıda içerir.

Karbonhidratlar Ve Düşük Lif İçeriği

Suşideki ana bileşen, neredeyse tüm lif, vitamin ve minerallerin çıkarıldığı beyaz pirinçtir. Suşi pirinci genellikle şekerle hazırlanır. Eklenen şeker ve düşük lif içeriği, suşi de ki karbonhidratların sindirim sisteminde hızlı bir şekilde parçalanmasını sağlar.

Bu, kan şekeri ve insülin seviyelerinde ve ayrıca beslenme oranlarında artışa neden olabilir. Bazı araştırmalar, yüksek miktarda rafine karbonhidrat alımının ve bunun sonucunda kan şekeri seviyelerindeki artışın iltihabı artırabileceğini ve diyabet ve kalp hastalığı riskini artırabileceğini düşündürmektedir. Suşinizin beyaz pirinç yerine kahverengi pirinçle yapılmasını istemek, lif ve besin değeri katabilir. Potelounge firmasından en kaliteli hizmeti alabilirsiniz.

© Wiki Software . All rights reserved. Pote Lounge

Üste Git