pote

Sushi Yapan Yerler

Adana'nın en iyi lezzetlerini sunuyoruz.

Sushi Yapan Yerler

Sushi yapan yerler, an eski ve en bilinen lezzetlerden bir tanesi olan sushi Japon mutfağının vazgeçilmez yemeğidir. Lezzeti ve çeşitleriyle  herkesin damak zevkine uyabilecek bir yiyecek haline gelmiştir. Sushi balıkların daha uzun süre korunabilmesi için tuzlanarak pirinç ile kaplanması ve kuyularda depolanması sonucu ortaya çıkan bir Japon yiyeceğidir. Balığın bozulmasını engellemek amacıyla kullanılan pirinç ilk dönemlerde balıktan ayrılarak çöpe atılırken 1540'lı senelerde Japon topraklarında yaşanan kıtlık nedeni ile ilk defa balıkla beraber tüketilmeye başlanarak oldukça çok sevilen ve tüketilen yiyecek haline gelmiştir. Herkes suşi yapabilir fakat lezzeti ve çeşitliliği herkes tutturamaz. Adana sushi yapan yerler arasında lezzetli ve çeşitliliği bol olan bir o kadar da kendine güvenen restorantımız Pote Lounge en yeni tatları size keyifli bir ortamda sağlıyor.

Sushi Çeşitleri ve İçindekiler

Sushi çeşitlerinin sunumundaki görsellik ve uyum en az sushinin lezzeti kadar önem arz ediyor. Iyi hazırlanmış görsel hem göze hemde mideye hitap ederek sushiye farklı bir lezzet katıyor. Damak zevkinize göre sushi çeşitleri içerisinde pirinç, çiğ balık, deniz mahsulleri, sebze ve Japonya'ya özgü kurutulmuş yosun yaprakları bulunmaktadır. Sushi yapımında hemen hemen her çeşit çiğ balık kullanılmış olsa da tercih etmeyenler için yılan balığı ya da ahtapot çeşitleri de pişirildikten sonra içine ilave edilebiliyor. Geleneksel sushi çeşitleri az süslenmiş ve çığ balığa odaklanmış olsa da Amerika'da bol garnitür ve sos ile hazırlanmış rulo şekilli ortaya çıkmış olan sushi roll de sizlerin beğenisine sunulan farklı bir sushi çeşididir. İsteğiniz doğrultusunda suşinin içindekilere değiştirebilir veya farklı lezzetler ekleyebilirsiniz.

Sushi Çeşitlerinden Spider Roll ve British Columbia Roll

İlk kez sushi deneyecekler için British Columbia harika bir seçimdir. Bu sushi çeşidinde somon balığı kızartılmış veya ızgara olarak kullanılarak sushiye farklı lezzet katılmıstır. Pişmiş deniz ürünlerinin yanında farklı lezzet olarak salatalık ve tatlı soslar kullanılarak muhteşem bir yiyecek ortaya çıkmıştır.
Spiral Roll sushi çeşidi ise kızartılmış yengeç, salatalık, balık yumurtası, avokado veya marul eklenerek ortaya çıkmıştır. Damak zevkinize uyan hangi suşi çeşidi olursa olsun tüm bu lezzetleri tatmak için Pote Lounge restoranını ziyaret edebilirsiniz.

Spiral Roll sushi çeşidi ise kızartılmış yengeç, salatalık, balık yumurtası, avokado veya marul eklenerek ortaya çıkmıştır  Tüm bu lezzetleri tatmak için pote lounge restoranını ziyaret edebilirsiniz.

Sushi yapan yerler arasında öncelikle Japonya'da bulunan sushi restoranları ve sushi dükkanları sayılabilir. Bu restoranlar ve dükkanlar genellikle Japon mutfağının özelliklerini yansıtmaktadır ve sushi yapmak için eğitimli sushi ustaları tarafından işletilmektedir.

Ayrıca dünyanın birçok ülkesinde Japon mutfağının popülerliği nedeniyle sushi yapan restoranlar ve dükkanlar bulunmaktadır. Bu restoranlar ve dükkanlar arasında Japon veya yabancı sushi ustaları tarafından işletilenler de mevcut olabilir.

Son yıllarda, özellikle Avrupa ve Amerika'da yapılan sushi ile Japon sushi arasında farklar vardır. Bu farklar arasında malzeme kullanımı, yapım tekniği ve sunum şekli gibi öğeler yer alır.

© Wiki Software . All rights reserved. Pote Lounge

Üste Git