pote

Adana Sushi Sipariş

Adana'nın en iyi lezzetlerini sunuyoruz.

Adana Sushi Sipariş

Adana Sushi sipariş, suşi denildiğinde hemen hepimizin gözünde  canlanmış olan görüntü rulo şeklinde olan makidir. Bambu hasırının üzerine deniz yosunu yerleştirerek rulo şeklinde sarılmış olan maki herkesin tercih ettiği bir lezzettir. Sushi'nin geleneksel hallerinden bir tanesi bu şekilde olur diyebiliriz. Sushi farklı şekil ve farklı lezzetlerde yapılarak sizlere sunulmaktadır. Sizler de suşi çeşitleri içerisinden en çok beğendiğiniz suşiyi Pote Lounge restoranından sipariş ederek temin edebilir ve bu muhteşem lezzeti tadabilirsiniz.

Sushi Çeşitlerinden Futomaki ve Hosomaki

Futomaki, iki veya üç sebze içeriği olan genellikle beş veya altı santim çapında olup deniz yosunu ile geniş bir şekilde sarılı bir Sushi çeşididir. Geniş bir şekilde sarılması futomakinin kendine has özelliktir.

Hosomaki ise ince bir şekilde sarılıp sadece bir malzeme kullanılarak yapılan maki çeşididir. Ayrıca temaki külah biçimi verilerek yapılmış olanlarıda vardır. Negitoromaki ise taze soğan ve ince ince doğranmış ton balığı içeren bir maki çeşididir.

Sushi Çeşitlerinden Uramaki ve Nigiri

Uramaki herkes tarafından bilinen sushi görüntüsünün bir nevi tersten sarılmış hali olarak karşımıza çıkar. Deniz yosunu sushiyi çevreleyen ilk katmandır ve içerisinde pirinç, balık yumurtası ya da susam yer alır. Susam uramakiye farklı bir aroma verir ve deniz yosunu tadını sevmeyenler için alternatif olarak karşımıza çıkar. Susam ve pirinçleri bir arada denemek için uramakiyi tercih edebilirsiniz.

Nigiri adı verilen sushinin diğerlerinden ayırıcı özelliği yosun veya benzeri bir malzeme ile sarılmıyor olmasıdır. Nigiri sushisine pirince  şekil verilir ve üst kısmına somon, dil balığı veya karides gibi deniz ürünleri kapatılarak servis yapılır. Çiğ balık tadını yumuşatmak için bazı restoranlar ince balık dilimi ve pirinç arasına wasabi sosu ilave etmektedir. İstediğiniz şekilde sunulan sushi çeşitlerini Pote Launge restoranında bulabilirsiniz.

Adana şushi denilince oldukça fazla şaşırmaktayız. Adana denilince akla kebap, lahmacun, tatlı gibi yöresel tatlar aklımıza gelir. Adana da deniz olmadığı halde suşhinin bu kadar güzel bir lezzette olmasını herkes şaşkınlıkla karşılar. Yapılışı, baharatları ve balığı ile lezzetlerin bir arada toplandığı şushinin tadını damakta bırakan bir lezzeti vardır. Şushi herkesin bildiği bir lezzet olmayıp ama herkes  tarafından da merak edilen bir lezzettir. Adana sushi için yer arıyorsanız özellikle Pote Launce kahvaltı menüsü içinde kesinlikle yenmesi gereken bir lezzettir.

Adana Sushi Ne Zaman Yenilir?

Adana sushi siparişi hakkında merak edilen konulardan biri de hangi öğün yenmesi olacaktır. Bu lezzetin yenmesi için her hangi bir öğün gerekmez. İster kahvaltı menüsünde ister öğle yemeklerinde ister akşam yemeklerinde yenilebilir. Adana baharatları ve meşhur ustaları ile Oldukça etkileyici bir lezzeti olan şushinin Pote Launce özel kahvaltılarında sunulması sizi şaşırtmasın. Bu harika lezzeti sizde denemek için hemen Adana’ya biletlerinizi hazırlayın.

Adana Sushi Sipariş Fiyatları

Adana sushi fiyatları şushi severler için oldukça merak edilen konuların başında gelir. Bu fiyatlar kişi sayısı, balık türü, kullanılan baharat çeşidine göre farklılık gösterir. İstenilen baharatlar eklenerek de sunulan bu lezzet için bir porsiyon kesinlikle yetmez. Sabah öğle akşam her istediğiniz zaman keyifle yiyebileceğiniz bu lezzetin fiyatı her sene güncellenir. Bu güncellenen fiyatlar ise oldukça avantajlı ve herkes tarafından makul görülen uygun fiyatlardır.  Porsiyon fiyatı olarak satışa sunulan şushi pote launce kahvaltı salonlarında en lezzetli hali ile karşımıza gelmektedir. Adana sushi sipariş fiyatları için firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

© Wiki Software . All rights reserved. Pote Lounge

Üste Git