pote

Adana Sushi Restoranları

Adana'nın en iyi lezzetlerini sunuyoruz.

Adana Sushi Restoranları

Adana sushi restoranları içinde farklı lezzette bir çok sushi türleri vardır. Bunların içinden damağınıza hitap eden çeşidi bulup sipariş verebilirsiniz. Suşi halk tarafından genellikle çığ balık olarak bilinmekte ve tüketilmesi istenmemektedir. Suşi lezzetli pilavı ve farklı mezeleri ile lezzetli bir yemek türüdür. Bu muhteşem lezzeti tadan bırakmaz istemez. Genellikle en çok tercih edilen sushi makidir. Onun haricinde denenmesi gereken farklı lezzette çeşitleri de vardır. Sushi çeşitlerini deneyerek belki de çok seveceğiniz bir alışkanlık haline dönüşecektir. Adana sushi restoranları arasında Pote Lounge en iyi suşi çeşitlerini sunmaktadır.

Sushi Çeşitlerinden Chirashi 

Adana'da yer alan restoranlarda iki çeşit sushi vardır. Bunlardan chirashi nigiri çeşidine benzer ve dağınık anlamına gelmektedir. Tabağın en alt kısmında lezzetli garnitürlü pirinç üzerinde ise çiğ balık dilimleri ve diğer deniz ürünleri yer alır. Tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi kolay ve hızlı biçimde hazır olmasıdır. Zamanınız kısıtlı ve çok acıkmış iseniz chirashi lezzetini tüketebilirsiniz. Dağınık servisi ve deniz ürünleri aroması ile sevebileceğiniz bir sushi  çeşidi vazgeçilmeniz olabilir.

Sushi Çeşitlerinden Sashimi ve California Roll

Adana sushi restoranları menüsünde nigiri ve chirashi çeşitlerinde bahsi geçen ince çiğ balık dilimi aslında sashimidir. Suşi yanında tercih edilen yiyeceklerden bir tanesidir. Kendisi tam anlamı ile sushi olarak isimlendirilmez. Çünkü içinde pirinç ya da  herhangi bir malzeme bulunmaz. Wasabi sos sashiminin lezzetini artırmış olan bir ayrıntıdır. Soslu olan yemekleri tercih ediyorsanız kesinlikle wasabi soslu sashimini tatmanız gerekir.

Californa roll Türklerin en çok sevmiş olduğu lezzetli sushi çeşididir. Yengeç, salatalık, avokado ve balık yumurtası gibi malzemeler ile hazırlanıp son derece hafif ve lezzetli bir besindir. Lezzeti, aroması ve görüntüsü Asya mutfağının alışık olmayan damak tatlarının gönlünü alabilecek lezzettedir. Pote Lounge restoranımızda alışılmış yemeklerin dışında farklı leziz yemekleri ve sushileri tadabilirsiniz.

Adana şuşi restoranları şuşi yemek için aranan mekanlardan biridir. Adana’ya gittiğiniz zaman sizi karşılayan etli, acılı, baharatlı ve sebzeli yemeklerden ziyade en meşhur olan lezzetlerden biri de şuşidir. Yemesi oldukça keyif veren ve lezzeti ile dikkatleri üstüne çeken bu lezzet için Adana’ya gelmeniz yeterlidir.  Bu harika lezzeti istediğiniz her türlü baharatı ile tüketebilirsiniz. Adana yöresine göre hazırlanan bu şushi kişilerin isteği doğrultusunda da hazırlanmaktadır. Her öğünde tüketebileceğiniz bu harika lezzeti Adana suşi restoranlarında daha da lezzeti katlanmış bir şekilde bulabilirsiniz. Ailenizle, eşinizle ve dostunuzla yediğiniz bu lezzeti Pote launce kahvaltı salonlarında da bulabilir ve afiyetle yiyebilirsiniz.

Adana Şuşi

Herkesin merakla beklediği ve bir an önce yemek istediği lezzetlerden olan suşi artık Adana mutfaklarında da sunulmaktadır. Adana’nın geleneksel ve çok sevilen yemeklerinden sonra  Adana suşi restoranları tarafından verilen bu lezzet herkesi büyülemiştir. Oldukça lezzetli olan ve lezzeti ile müşterileri kendine çeken bu lezzet için Adana’ya uğramanız yeterlidir. Adana’da özel ustaları ile yapılan veya sizin isteğiniz doğrultusunda farklı lezzetler halinde sunulan suşi lezzetini tatmak için acele edin. Uygun fiyatlar ile karşımıza çıkan suşi taptaze bir şekilde Pote Launce kahvaltı sofralarında da  yer alıp her öğünde yenilebilir.

Adana Şushi Fiyatları

Adana’ya gitmeden önce ya da gittiğinizde bütçenizi ayırmanız gereken bir lezzet olduğu için fiyat oldukça önemlidir. Çeşitlilik, mekan ve sizlerin tercihi doğrultusunda fiyatlar değişkenlik gösterir. Adana Şuşi yemek isteyen kişiler için fiyatlar her sene güncellenir ve güncelleme özel sayfalardan kişilere bildirilir. Oldukça uygun ve avantajlı olan bu fiyatlar için Adana suşi restoranları size fiyat konusunda da yardımcı olabilir.

Adana Sushi Restaurant  pek çok insanın tercih ettiği ve tadına doyamadığı sushinin Adana’da bir çok restoranlarda satışı mevcuttur. Sushi halk arasında genellikle çiğ balık olarak düşünülür fakat gerçek şudur ki çiğ balık suşi içerisinde yer alan en önemli besindir. Sushi aslında sirke ile tatlandırılmış pirincin sebzeyle ve çiğ balıkla süslenerek lezzetli hale getirilmiş bir yiyecek çeşididir. Genellikle bilinen sushi ruloları bu ailenin sadece bir parçası olup farklı şekil ve lezzette suşiler mevcuttur. Örnek olarak konik temaki rulolardan silindirik makizushi rulolarına kadar pek çok biçimde sushi görebilirsiniz. Adanaya geldiğinizde damak zevkinize göre istediğiniz suşiyi afiyetle yiyebilirsiniz.

Adana Sushi Restaurant  Sashimi

Adana Sushi Restaurantlarında  bir başka lezzet olan  sashimi gelen müşterilere menüde tavsiye edilir. Suşi pirinç ile tatlandırılan farklı malzemeler ile süslenip ortaya konulan çığ balık yemeğidir. Sashimi ise olduğu gibi sunulan 2 farklı lezzette tüketilen bir balık yemeğidir. Hıra- zukuri olarak bilinen uzun dikdörtgen dilimler halinde dilimlemesi yapılır ve yanında çeşni olarak wasabi, soya sosu ve zencefil ile servisi gerçekleştirilir. Nigiri ise bir top sirkeli pirincin el ile kaplanması ve üzerine bir dilim çiğ balık konulması ile yapılan bir Sushi tarzıdır. Genel olarak 2 parça halinde servisi yapılır ve el ile yenilir. En leziz sushi çeşitlerini Pote Launce de tadabilirsiniz.

Adana Sushi Restaurant  Chirassi

Adana Sushi Restaurant da chirashi genel olarak menüde yer alan lezzetli sushi çeşididir. Anlamı dağınık demektir. Chirashi farklı garnitürlerden yapılmış  sirkeli pilav içerisine konulmuş çığ balık olarak bilinmektedir. Yapımı ve yemesi hızlı ve kolay olan lezzetli bir Sushi çeşididir. Chirashi farklı bölgelerde farklı soslarla servisi yapılmaktadır. Sizler de sushi yemeye karar verdiğinizde yanında servis edilen lezzetli bu soslardan damak tadınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz. Adana'da suşi çeşitlerinin hepsini merak ediyor ve tatmak istiyorsanız Pote Launce restoranını tercih edebilir ve suşi çeşitlerini keyifle tadabilirsiniz.

© Wiki Software . All rights reserved. Pote Lounge

Üste Git